top of page

Ożywiamy wspomnienia!

Bober Band to nowy projekt muzyczny, którego główną ideą jest ożywienie przebojów muzyki estradowej z okresu międzywojennego i powojennego. To koncert, który dedykowany jest osobom wrażliwym na muzykę retro, podczas którego nie tylko będziemy sentymentalizować przeszłość!

 

Dzięki ożywieniu muzyki sprzed stu lat zachwycimy i zauroczymy każdego widza! Bober Band to igranie z przeszłością. Igraszka ta polega na współczesnej aranżacji utworów z lat 20-40 XX wieku, z wykorzystaniem elementów oryginalnych, pierwotnych nagrań, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki estradowej.

 

Inicjatorem projektu jest wokalista Michał Bober, który w 2007 roku podjął się pierwszej próby połączenia starego nagrania z płyty winylowej, ze współczesnymi brzmieniami nowoczesnych instrumentów i sampli. Po kilkunastu latach jego pomysł zostanie zrealizowany podczas pełnego koncertu na żywo.

 

W koncercie Bober Band usłyszymy utwory rozsławione m.in. przez Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga czy Hankę Ordonównę. Będą to m.in "Bo to się zwykle tak zaczyna", "Gramofonomanka", "Sex appeal", "Tango Milonga", "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Ach śpij kochanie" i wiele innych.

BOBER BAND tworzą:

  • Michał Bober // śpiew

  • Marek Tutko // piano, aranżacje

  • Malwina Kulisiewicz // skrzypce, śpiew

  • Piotr Sypień // kontrabas, śpiew

  • Olek Miśkiewicz // akordeon

  • Tomasz Garbera // perkusja, sample

bottom of page