top of page
Ręczniki papierowe

Czym są Kulturalne Rewolucje?

Kulturalne Rewolucje to indywidualnie dopasowany program szkoleniowy dedykowany Instytucjom Kultury, obejmujący pracowników na wszystkich szczeblach struktury organizacyjnej.

Kulturalne Rewolucje trwają kilka dni i mają na celu zdiagnozowanie i rozpoznanie problemów organizacyjnych, komunikacyjnych, wizerunkowych, a następnie ich wyeliminowanie podczas kreatywnych warsztatów i szkoleń, w których biorą udział wszyscy pracownicy.

Słowo "Rewolucje" należy rozumieć także jako "Ewolucje". Rewolucyjność polega na pobudzeniu, świeżym spojrzeniu na swoją Instytucję, ale wszystkie zmiany wprowadzane są w sposób zrównoważony, ewolucyjny.

Kolory farb

Dla kogo?

Instytucje Kultury rozsiane po całym kraju mają różną specyfikę i charakter pracy. Nie ma dwóch takich samych miejsc w Polsce! Dlatego też nasz program jest ściśle dostosowany do potrzeb danej Instytucji. Z programu mogą skorzystać:

  • Młodzieżowe / Miejskie Domy Kultury

  • Centra Kultury

  • Biblioteki Publiczne

  • Sale koncertowe

  • Kluby muzyczne / artystyczne

Szkolenia przeznaczone są dla kadr instytucji kultury, a o potrzebie przeprowadzenia szkolenia może decydować dyrektor lub bezpośredni zwierzchnik dyrektora (burmistrz, wójt, prezydent, marszałek województwa, itd.)

Z Kulturalnych Rewolucji skorzystają:

  • Dyrektorzy i kierownicy instytucji kultury

  • Pracownicy działów marketingu, promocji i programowych, pracownicy techniczni i porządkowi

  • Osoby odpowiedzialne za pozyskiwanie funduszy

  • Każdy, kto chce podnieść swoje kompetencje w pracy w kulturze

Spotkanie projektowe

Cele

Jeżeli chcesz, aby Twoja Instytucja Kultury była bardziej widoczna, atrakcyjna dla odbiorców i skutecznie realizowała swoje cele, to Rewolucje są dla Was! Kulturalne Rewolucje pozwolą Wam zdiagnozować obecną sytuację, zidentyfikować obszary wymagające rozwoju i stworzyć skuteczną strategię działania!

  • Diagnoza: Zrozumienie obecnej sytuacji instytucji, identyfikacja mocnych stron, słabości i obszarów wymagających poprawy.

  • Rozwój: Poznanie nowoczesnych narzędzi i metod zarządzania instytucją kultury, w tym marketingu cyfrowego i zarządzania projektami.

  • Działanie: Opracowanie indywidualnej strategii rozwoju instytucji i planu działania.

Jak przebiegają Kulturalne Rewolucje?

Cały program Kulturalnych Rewolucji trwa minimum 3 dni oraz 1 dnia weryfikacji i ewaluacji. W szkoleniu biorą udział wszyscy pracownicy podczas wspólnych wykładów, spotkań i szkoleń indywidualnych i grupowych.

Proces

Pierwszy kontakt

Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, spotkania online lub w Państwa Instytucji poznam wstępnie Państwa potrzeby, wspólnie określimy cele, a w ślad za tym wstępnie opracuję i przedstawię program Rewolucji

Dzień I - 8 godzin

Diagnoza

To poznanie, przedstawienie wszystkim pracownikom celu przeprowadzenia Rewolucji. Zrobimy analizę SWOT. Następnie w mniejszych grupach i w pracy indywidualnej poznaję problemy i diagnozuję potrzeby z którymi zmagają się pracownicy. Analizujemy słabe i mocne strony, rozpoznajemy możliwości, wstępnie wyznaczamy priorytety.

Dzień II - 8 godzin

Rozwój

Na podstawie zebranych informacji prowadzę szkolenie z podsumowaniem i omawiam wszystkie zebrane informacje i wspólnie wyciągamy wnioski. Opracowanie planu działania. To także dzień wspólnych warsztatów oraz pracy indywidualnej z poszczególnymi pracownikami z poszczególnych działów, praca w grupach, case studies, poprawa procesów i zwiększenie efektywności.

Dzień III - 8 godzin

Działanie

Dzień wdrożenia zmian, nadzorowanie procesu, wspólne omawianie zagrożeń i mierzenie się z napotykanymi problemami.

Podsumowanie przeprowadzonego procesu z pracownikami oraz indywidualnie z dyrektorem.

Dzień IV - 8 godzin

Ewaluacja

Mniej więcej 4 tygodnie po przeprowadzeniu Rewolucji spotykamy się ponownie i wspólnie oceniamy wdrożone zmiany. Co się poprawiło? Co wciąż wymaga poprawy? Weryfikuję wszystkie procesy i wprowadzam konkretne zmiany i ulepszenia.

ZAKRES KULTURALNYCH REWOLUCJI

Wydarzenie na czerwonym dywanie

MARKETING

  • tworzenie materiałów promocyjnych i reklamowych, multimedialnych, które angażują odbiorców

  • zarządzanie mediami społecznościowymi

  • promocja wydarzeń

  • budowanie relacji z odbiorcami i pozyskiwanie nowych

  • marketing internetowy, zwiększenie widoczności Instytucji w sieci

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

  • planowanie, realizacja, ewaluacja projektów kulturalnych

  • pozyskiwanie środków finansowych na działalność instytucji

  • efektywne zarządzanie budżetem

KOMUNIKACJA I RELACJE

  • komunikacja wewnętrzna - budowanie zaangażowania zespołu i efektywna współpraca

  • komunikacja zewnętrzna - budowanie pozytywnego wizerunku instytucji i relacji z różnymi grupami interesariuszy (samorząd, sponsorzy, media, odbiorcy)

  • obsługa klienta - profesjonalna obsługa uczestników zajęć i wydarzeń kulturalnych

POZOSTAŁE SEKCJE:

- WIZJA I MISJA INSTYTUCJI KULTURY
- PLANOWANIE STRATEGICZNE
ZARZĄDZANIE ZMIANĄ
- ZARZĄDZANIE BUDŻETEM PROJEKTU
FUNDRAISING
PARTNERSTWO I WSPÓŁPRACA
PROGRAMOWANIE ARTYSTYCZNE
ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI
MOTYWACJA

itd.

Kim jestem?

Nazywam się Michał Bober

Od 2002 roku aktywnie działam w kulturze - początkowo jako artysta-wokalista, następnie jako manager artystyczny (do dziś). Ukończyłem managerskie studia podyplomowe, zajmuję się organizacją koncertów i impresariatem artystycznym w Polsce i na szczeblu międzynarodowym. Wyprodukowałem kilkadziesiąt eventów i ponad 100 koncertów w ciągu ostatnich 15 lat. Jestem założycielem Wrocławskiego Teatru Tańca, byłem prezesem Fundacji, tworzyłem od podstaw nową instytucję kultury, pozyskiwałem środki i zarządzałem nią jako dyrektor generalny. Przez ponad 6 lat pracowałem w jednej z wrocławskich Instytucji Kultury odpowiadając za jej program oraz promocję. Od ponad 15 lat prowadzę własną działalność, także szkoleniową - szczególnie z zakresu komunikacji, marketingu, brandingu. Pracuję na relacjach. Pomagam Instytucjom Kultury pracować efektywniej.

IMG_0536.JPG

Jak zacząć?

Po prostu skontaktuj się ze mną, porozmawiajmy o potrzebach Twojej Instytucji.

Michał Bober

tel. +48 662 441 001

kontakt@bmnt.pl

bottom of page