top of page

Kolędy u źródła

Polska wieś. Święta Bożego Narodzenia. Unoszący się zapach wigilijnych potraw i igliwia, czas łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania, które niestety odchodzi w zapomnienie. Zamiłowanie do tradycji zaowocowało projektem pt. "Kolędy u źródła", który współtworzą wrocławscy muzycy, którzy starają się przybliżyć polską ludową kulturę muzyczną, aby nie odeszła w zapomnienie. W koncercie znalazły się zarówno mało, jak i te dobrze znane kolędy i pastorałki w nowych jazzowych aranżacjach.

 

ARTYŚCI:

 

Katarzyna Berger – dziewczyna z Wrocławia, którą w muzyce najbardziej fascynują opowiadane historie, dlatego podziwia takich artystów-bajarzy jak Billie Holiday, Nina Simone, Michael Brecker, Antonio Carlos Jobim czy Zbigniew Wodecki. Muzyki nie dzieli według gatunków, a emocji jakie w niej wywołuje, dlatego najmocniej przyciąga ją jazz oraz styl bossa nova. Natomiast w samym byciu na scenie uwielbia to, że poprzez muzykę może zabrać słuchaczy w inne miejsce, w którym nie płynie czas i liczy się tylko to co tu i teraz. Nie zaprzecza, że jest gadułą i często popada w wywody filozoficzne, jednak jeśli chodzi o muzykę, najważniejszym dla niej jest jej ciągłe doświadczanie. W tej dziedzinie kieruje się myślą Franka Zappy, który powiedział „pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury”. 

Marta Mackiewicz – pedagog wokalny, wokalistka, instrumentalistka i aktorka scen muzycznych. Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach, rytmiki Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu. Członkini zespołu KAGYUMA wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego za swoją nietuzinkową twórczość. Prywatnie nazywana jest "czarownicą". Rzuca dobre uroki, marzenia przekuwając w rzeczywistość. Śpiewanie daje jej radość, siłę i spokój. Uważa, że głos to wspaniały instrument do wyrażania siebie, swojej ekspresji, emocji, jest dobrym narzędziem do komunikowania się ze światem. Śpiewać znaczy opowiadać historie. Prowadzi indywidualne oraz zespołowe zajęcia wokalne z dziećmi, młodzieżą i seniorami, mocno ceniąc sobie tę działalność. Entuzjastka sushi, teatru tańca i zanikającej mody na kupowanie płyt CD.

 

Jędrzej Skiba – to pochodzący z Opola 23-letni wokalista i multiinstrumentalista, półfinalista VI edycji Voice of Poland, zwycięzca wielu konkursów wokalnych i producenckich, między innymi organizowanych przez portal 2track, dwukrotny laureat wyróżnienia na festiwalu Carpathia. Miłośnik muzyki rockowej i różnych jej ogniw, od rocka alternatywnego po progresywny metal. Jako swoje główne inspiracje artysta wymienia takie zespoły jak Radiohead, czy Porcupine Tree. Każdy, kto obcuje z jego muzyką dostrzega jej silny ładunek emocjonalny i autentyczność przekazu.

Barbara Piotrowska – wrocławianka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Studentka V roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz równolegle Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku antropologia literatury, teatru i filmu. Laureatka konkursów: Grand Prix 22. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej Rybnik 2018, Grand Prix XXIII Ogólnopolski Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, II miejsce na 43. Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, I nagroda na 45. Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych ,,Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Miłośniczka kawy, duetu Wasowski – Przybora i odkrywania ujmujących miejsc w Polsce. 

Natalia Szczypuła – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Szkoliła się we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz na London Centre of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii na wydziale wokalnym. Skończyła pierwszy stopień Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu w klasie fletu poprzecznego. Od małego zakochana w muzyce soulowej, funkowej i gospel. Wraz z zespołem intensywnie pracuje nad materiałem autorskim. Jej utwory autorskie można było usłyszeć na antenie radia RAM (utwór „Be Here“ wykonany został wraz z zespołem TRELECASTER podczas Ram Session), radia Wrocław i Wrocław Kultura (audycje na żywo) oraz radiowej Trójki.


Muzycy:
fortepian – Filip Miguła
kontrabas – Bartek Chojnacki
perkusja – Dawid Opaliński

bottom of page