top of page

Opole Gospel Choir to jeden z najdłużej nieprzerwanie działających chórów muzyki gospel w Polsce!

Początku chóru sięgają roku 2001, ale pomysł jego powstania zrodził się wiele lat wcześniej. Założycielem zespołu jest Jacek Mełnicki – wokalista, kompozytor muzyki teatralnej, aranżer, trener wokalny. Założyciel i lider grupy wokalnej „Studio Singers” (1985 – 1991). Od 1991 roku szef Opolskiego Studia Piosenki, a od 2001 – także Opole Gospel Choir.

Zespół na przestrzeni lat koncertował na terenie całego kraju: brał udział w najważniejszych polskich festiwalach, wielokrotnie towarzyszył polskim artystom na festiwalach w Opolu, Sopocie, Zielonej Górze. Opole Gospel Choir występował także w kilku krajach europejskich – m.in. Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, na Białorusi.

Obecnie w chórze jest ponad 20 osób. Oprócz wielu osiągnięć, członkowie Opole Gospel Choir to przede wszystkim zgrana paczka przyjaźniących się ze sobą osób, które kochają muzykę i uwielbiają wspólne jej tworzenie w gościnnych murach Jazz Centrum w Opolu. Po 15 latach działalności chór ma w swoim składzie kilka rodzeństw i małżeństw, oraz sporą gromadkę dzieci…

Chór corocznie występuje podczas Krajowych Festiwali Polskiej Piosenki w Opolu, towarzysząc polskim artystom. Brał także udział w jubileuszowym koncercie Maryli Rodowicz w 2017 roku.

W 2018 roku wydana została płyta z udziałem chóru poświęcona 100-leciu Niepodległości. Koncert inauguracyjny z okazji okrągłej rocznicy odbył się w Operze Narodowej.

bottom of page