top of page
Piękny rejs - koncert pamięci Krzysztofa Krawczyka

W specjalnie przygotowanym programie znalazły się najpiękniejsze piosenki Artysty z wszystkich etapów jego długiej kariery - od zespołu Trubadurzy, przez solowe projekty w Polsce i za granicą, po współpracę z Goranem Bregovicem i Edytą Bartosiewicz.

Podczas koncertu zabrzmią znane wszystkim przeboje: "Jak minął dzień", "Byle było tak", "Pamiętam ciebie z tamtych lat", "Parostatek", " Mój przyjacielu", "Trudno tak" i wiele innych utworów z szerokiego repertuaru Artysty.

Koncert tworzą profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. "Piękny rejs" to projekt, który gości na terenie całego kraju i zyskał uznanie publiczności.

 

Krzysztof Krawczyk:

 

Wokalista znany z głębokiego, barytonowego głosu, gitarzysta i kompozytor. Sięgał po repertuar popowy, rock and rollowy, country, kolędy, muzykę biesiadną. Urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. Jego popularność wyznaczały liczne trasy koncertowe w Europie i na świecie oraz wiele nagród i wyróżnień.

 

W trakcie kariery śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną. Ze względu na swoją muzykę często porównywany był do Toma Jonesa czy Elvisa Presleya.

Krawczyk był w swojej długiej karierze wokalistą Trubadurów (w latach 1963-73, 1976) oraz wokalistą solowym. W październiku 2020 ogłosił, że ze względów zdrowotnych oficjalnie zrezygnował z koncertowania.

 

Zmarł 5 kwietnia 2021 roku w Łodzi.

 

Wykonawcy:

 

Michał Bober - wokal

Wojciech Dereń - wokal

Damian Szewczyk - wokal

Nikola Warda – chórki

Anna Szul - chórki
Waldek Maszyński - piano
Marek "Stingu" Popów - gitara
Piotr Sypień – bas
Paweł Ostrowski – perkusja

fot. Tomasz Jaworski

Demo:

Aktualności:

bottom of page