top of page

Zespół Soul City powstał w 2012 roku i szybko zyskał popularność dzięki udziale w programie X Factor. 

W skład zespołu wchodzą soliści Opole Gospel Choir (pod dyrekcją Jacka Mełnickiego), uznawanego za jeden z najlepszych chórów muzyki gospel w Polsce: Beata Kurda, Basia Kurdej-Szatan, Anna Malek, Monika Wiśniowska-Basel, Magdalena Bober, Łukasz Szuba, Michał Bober oraz Rafał Szatan.

 

Wszyscy pragnęli w nieco szerszym zakresie realizować swoją pasję do muzyki – stąd koncert nowoczesnych utworów w klimacie soul, pop, r’n’b, big beat, w wokalnej aranżacji z wyraźną „gospelową naleciałością”.

Członkowie Soul City posiadają wieloletnie doświadczenie sceniczne, są laureatami krajowych i międzynarodowych festiwali, uczestnikami programów „Szansa na Sukces”, „Droga do gwiazd”, „Idol”, „The Voice of Poland”. Wielokrotnie występowali solo, z własnymi zespołami lub towarzysząc innym artystom na festiwalach w Sopocie, Bydgoszczy, Opolu, Osieku, Zielonej Górze, Warszawie. Każdy z nich inspiruje się różnymi gatunkami muzyki, jednak spajającym ogniwem okazała się właśnie muzyka gospel.

To, co czyni zespół wyjątkowym to fakt, że jego członkowie mieszkają obecnie w trzech różnych miastach: Warszawie, Wrocławiu i Opolu. Mimo wszystko znajdują czas na regularne próby, które za każdym razem odbywają się w innym zakątku Polski. Soul City to także różne osobowości i zawody; śpiewają studenci, aktorzy, dziennikarka, nauczycielka, pedagog i zawodowi wokaliści. W składzie jest jedno małżeństwo oraz jedno rodzeństwo. Muzyczny duet i wokalne trio.

Jak sami podkreślają – zależy im na przekazie muzyki popularnej w nieco inny sposób. Chórowe aranżacje sprawiają, że znane hity nabierają zupełnie nowej przestrzeni. W ich repertuarze znalazły się takie przeboje jak: „Moves Like Jagger”, „Applause”, „Sing Hallelujah”, „It’s Raining Man”, „Get Lucky”, „Celebration”, „Single Ladies”, „Beat It” i wiele innych. Można powiedzieć, że wzięli się za barki z jakościowym popem, amerykańską muzyką lat 70. i 80. oraz najnowszymi przebojami, aktualnie rozbrzmiewającymi w polskich i zagranicznych rozgłośniach radiowych.

Zespół dał się poznać szerokiej publiczności biorąc udział w II edycji programu X Factor. W programie pokonali sporą konkurencję i wytrwali większość odcinków LIVE, odchodząc z tytułem ćwierćfinalistów programu!

Dziś koncerty Soul City wyróżniają się choreografią, która towarzyszy im w większości utworów. Ciekawe stylizacje oraz energia sprawiają, że zespół często zapraszany jest na różnego rodzaju koncerty oraz eventy, dzięki czemu koncertuje na terenie całego kraju. Na swoim koncie mają płytę świąteczną. Występowali z orkiestrą symfoniczną, z orkiestrą rozrywkową, brali udział w białoruskim talent-show, gdzie reprezentując Polskę zajęli 3 miejsce.

Soul City wciąż pracuje nad swoim repertuarem, wciąż poszerzając go o nowe utwory i charakterystyczne kreacje sceniczne.

Michał Bober

Rafał Szatan

Beata Kurda

Magdalena Tacik

Łukasz Szuba

Anna Malek

Monika Wiśniowska-Basel

Basia Kurdej-Szatan

bottom of page