top of page
Michał Bober w utworach Zbigniewa Wodeckiego

Pierwsze muzyczne kroki stawiał w grupie Anawa, w krakowskiej Piwnicy pod Baranami i w zespole akompaniującym Ewie Demarczyk. W 1972 roku zadebiutował jako piosenkarz na Festiwalu w Opolu. Urodził się 6 maja 1950 w Krakowie, zmarł 22 maja 2017 w Warszawie. 

Multiinstrumentalista, piosenkarz, aktor, kompozytor, aranżer, osobowość telewizyjna. Sam o sobie mówił, że jest „śpiewającym muzykiem”. Cechy charakterystyczne: bujna fryzura, skrzypce, trąbka i uśmiech, który podyktowany był jego życzliwością i wyjątkowym poczuciem humoru.

Legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Czarował głosem, stylem i talentem. Aż trudno uwierzyć, że mówi się i pisze o nim w czasie przeszłym. Została na szczęście jego muzyka.

 

W repertuarze:

 

W repertuarze koncertu znalazły się takie utwory jak m.in. „Opowiadaj mi tak”, „Rzuć to wszystko co złe”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Jeden krótki dzień”, „Zabiorę Cię dziś na bal”, „Izolda”, “Kochaj mnie tak”, “Odjechałaś tak daleko”, “Teatr uczy nas żyć”, “Świat zakochanych” i wiele innych.

 

Wykonawcy:

 

Michał Bober - wokal

Tomasz Jędrzejewski – piano
Dominik Gawroński – trąbka
Piotr Treliński – gitara
Piotr Sypień – bas
Tomasz Garbera – perkusja
Monika Wiśniowska-Basel (gościnnie)

IMG_0483_edited.jpg

Michał Bober

Wokalista

I wyróżnienie SuperJedynek w kategorii "SuperDebiut" podczas 52. KFPP w Opolu.

Demo:

Aktualności:

bottom of page