top of page

Jakub Luboiński

BIOGRAFIA

Pochodzi z rodziny o długich tradycjach muzycznych.

W pierwszych latach szkoły podstawowej rozpoczął naukę gry na instrumentach klawiszowych, a po kilku latach także na saksofonie. W krótce nadeszły także pierwsze sukcesy na festiwalach. W 2009 roku rozpoczął swoją przygodę także jako wokalista i od tamtej pory połączenie śpiewu i gry na saksofonie to jego znak rozpoznawczy.


Jesienią 2016 r.  rozpoczął studia na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa jako saksofonista. Przez dwa lata współpracował w chórem Gospel Life.


W sierpniu 2016 roku, współpracując z warszawskim Teatrem Piosenki wziął udział w ceremonii rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, reżyserowanej przez Romana Kołakowskiego. 


Obecnie występuje w duecie z Pianistą Sebastianem Łobosem. Doskonałe zrozumienie, podobna wrażliwość obu muzyków, oraz zamiłowanie do swingu sprawiają, że ich koncerty zawsze są pełne niesamowitego klimatu. Jakub występuje również ze swoim kwartetem, współpracuje z zespołami takimi jak George Dyer Band czy Globo Collective. 

Jego muzyczna osobowość najszybciej wpada w rezonans przy dziwiękach muzyki z lat 30. i 40. ubiegłego wieku. Ma słabość do swingu, co słychać w jego twórczości. Romansuje też z bluesem oraz rock'n'rollem ale to właśnie swing jest tym czym porusza słuchaczy najbardziej.


Jego muzyczne inspiracje to: Frank Sinatra, Sonny Rollins, Michael Buble, Tony Bennett, Nat King Cole, Jamie Cullum, Johnny Hartman, Coleman Hawkins, Lester Young, Phil Woods.

Jakub Luboiński to polska odpowiedź na Michaela Buble.

bottom of page