top of page

Koncert współczesnych utworów rosyjskich

Co kojarzy Wam się z Rosją? Moskwa, Putin, matrioszki? Rosja słynie także z niezwykle rozwiniętego rynku muzycznego, a Rosjanie z ogromnej muzykalności. Koncert współczesnych utworów rosyjskich, to wydarzenie, na którym nie może zabraknąć miłośników Wschodu!


W podróż do świata współczesnej muzycznej kultury popularnej Rosji zabierze nas Michał Bober, który jest pomysłodawcą koncertu. Wraz z pianistą - Tomaszem Baselem, zabiera widzów w muzyczną podróż.

W koncercie pojawiły się takie utwory jak "Serce" czy "Arlekino", ale nie zabraknie także polskich akcentów, utwór „Ta ostatnia niedziela” zostanie wykonany w rosyjskiej wersji R’n’B. Powstałe w ostatnich latach przeboje, jak „Chernyj bumer” Seryogi, „Plachut nebesa” zespołu Banda czy „V oblakie taya” Stasa Piechy dopełnią różnobarwną muzyczną mozaikę. 

- To jedyny taki projekt w Polsce – zapewnia wokalista, Michał Bober. - Projekt koncertu, który przybliżyłby Polakom współczesną muzykę rozrywkową jaka aktualnie powstaje w Rosji był moim celem już od wielu lat. Udało mi się połączyć dwie ogromne pasje: muzykę i zamiłowanie do kultury rosyjskiej, czego efektem jest niniejszy koncert. Nie trzeba być miłośnikiem rosyjskiej kultury by dobrze bawić się w rytm soulu, jazzu, r’n'b i pop – zapewnia Bober. 

 

Michał Bober uzyskał tytuł magistra na Wydziale Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Opolskiego, broniąc pracę magisterską poświęconą rosyjskiej muzyce popularnej/estradowej w latach 1917-2007, Jest także autorem bloga poświęconego współczesnej muzyce rosyjskiej: www.muzykarosyjska.pl 

 

W 2011 roku reprezentował Polskę wraz z Moniką Wiśniowską-Basel na największym rosyjskim festiwalu młodych talentów za naszą wschodnią granicą - NEW WAVE w Jurmali (Łotwa).
 

bottom of page