top of page

Aktualności

Paulina Gołębiowska

Paulina Gołębiowska, wokalistka, pianistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej (wokalistyka jazzowa) oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale instrumentalnym (fortepian klasyczny). Od 2013 roku wykładowca wokalistyki jazzowej na kierunku jazz i muzyka estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2023 roku uzyskała tytuł doktora w dyscyplinie sztuki muzyczne.

Szerszej publiczności dała się poznać dzięki programowi telewizyjnemu „The Voice of Poland” (12 edycja), w którym to dotarła do półfinału. Występowała z dużym powodzeniem na ogólnopolskich i międzynarodowych scenach muzycznych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „JazzTage” w Gorlitz, „Green Town of Jazz”, „Jazz nad Odrą”. Od wielu lat współpracuje z Big bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka. Dzięki tej kolaboracji występowała obok ikon polskiej sceny jazzowej: Urszuli Dudziak, Henryka Miśkiewicza, Jarosława Śmietany, Andrzeja Dąbrowskiego, Janusza Szroma.

Ponadto Paulina Gołębiowska jest wokalistką sesyjną, znakomicie odnajdującą się w innych gatunkach muzycznych, takich jak: soul, pop, a nawet rock. Dzieliła scenę z Jackiem Krzaklewskim (zespół Perfect, Banda i Wanda), Dariuszem Kozakiewiczem (Breakout, Perfect), czy wieloletnią gitarzystką Michaela Jacksona - Jennifer Batten.


Niejednokrotnie, jako chórzystka, wspierała wokalnie gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Beatę Kozidrak, Piotra Cugowskiego, Justynę Steczkowską, Annę Wyszkoni, Nataszę Urbańską, Kasię Cerekwicką, Anię Szarmach, Mietka Szcześniaka i wielu innych.

Paulina jest artystką niezależną, która od wielu lat działa na rynku muzycznym konsekwentnie realizując artystyczne plany i marzenia. Wspólnie z Tomaszem Jędrzejewskim stworzyła materiał na debiutancki album, który stanowi podsumowanie dotychczasowych muzycznych poszukiwań i inspiracji. Do tej pory wydane zostały trzy single promujące nadchodzący krążek: "Strzał", "Bestia" i "Mniej więcej”, które dostępne są we wszystkich serwisach streamingowych i na platformie YouTube.

Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń w tej chwili

Galeria

bottom of page